Storleksguide - emmamalena

Storleksguide

Här hittar du vår storleksguide som hjälper dig att välja rätt storlek.

Storleksguide: Dam

SizeXSSMLXLXXL
32/3436/3840/4244/4648/5052/54
AByst80-8486-9092-9698-102104-108112-116
BMidja64-7070-7476-8082-8688-9296-100
CStuss86-9292-9898-104104-110110-118118-128
DInnerben787980808080

Storleksguide: Herr

SizeXSSMLXLXXL
AByst78-8686-9494-102102-110110-118118-124
BMidja88-9494-100100-106106-112112-118118-124
CInnerben78-8080-8282-8484-8686-8888-90
DÖverarm262830323436
EÄrmlängd606162636465

Storleksguide: Barn

Mät ditt barn direkt på kroppen. Leta sedan upp storleken i tabellen nedan. Rörelsevidden är inräknat i plagget. Överdelar går efter bröstvidden och underdelar går efter midjevidd och stussvidd.

Size86/9298/104110/116122/128134/140146/152
Ålder1-2 år3-4 år4-6 år6-8 år8-10 år10-12 år
AByst52-5556-5960-6263-6566-6869-71
BMidja52-5556-5960-6263-6566-6869-71
CÄrmlängd30-3334-3738-4142-4445-4748-50
DInnerben353945525966
ETotal längd86-9298-104110-116122-128134-140146-152
FHuvudmått48-5048-5052-5452-5452-5454-56
slideshow image
slideshow image
slideshow image

1 / 3

Det här är ABBE som är 3 år gammal. Abbe bär storlek 98/104.

Abbes mått:

Byst57 cm
Midja57 cm
Ärmlängd35 cm
Innerben38 cm
Total längd99 cm
Huvudmått52 cm
slideshow image
slideshow image
slideshow image

1 / 3

Det här är TORE som är 5 år gammal. Tore bär storlek 110/116.

Tores mått:

Byst60 cm
Midja59 cm
Ärmlängd39 cm
Innerben46 cm
Total längd111 cm
Huvudmått54 cm
slideshow image
slideshow image
slideshow image

1 / 3

Det här är NOMI som är 7 år gammal. Nomi bär storlek 122/128.

Nomis mått:

Byst60 cm
Midja60 cm
Ärmlängd42 cm
Innerben52 cm
Total längd122 cm
Huvudmått54 cm

Storleksguide: Baby

Mät ditt barn direkt på kroppen. Leta sedan upp storleken i tabellen nedan. Rörelsevidden är inräknat i plagget. Överdelar går efter bröstvidden och underdelar går efter midjevidd och stussvidd.

Size50/5662/6874/80
Ålder1-3 mån3-7 mån6-12 mån
AByst424446
BMidja42-4444-4646-48
CÄrmlängd212426
DInnerben172023
ETotal längd50-5662-6874-80
FHuvudmått38-4242-4646-48
slideshow image
slideshow image
slideshow image

1 / 3

Det är är EM bebisen EMILIA som är 2 månader gammal. Hon bär storlek 50/56.

Emilias mått:

Byst40 cm
Midja43 cm
Ärmlängd20 cm
Innerben16 cm
Total längd52 cm
Huvudmått38 cm

Vänner som delar vår passion

Vi älskar att lära känna nya människor, folk som delar vår passion för havet, kusten, kvalitet, hantverk och design. Och allt annat magiskt i livet. Här får du träffa några av dem, som precis som vi gillar tidlöst och stilrent.